Detekcia prietrhov v procese výroby liatej fólie

Detekcia prietrhov v procese výroby liatej fólie

 

Technické zadanie; problém: 

Zákazníkovi sa pri výrobe liatej fólie stáva, že sa fólia trhá. Trhanie fólie sa deje hlavne v procese rozširovania fólie. Tento proces prebieha vo vyhriatom tuneli linky na dĺžke 30 metrov. Identifikáciu miesta prietrhu sťažuje dĺžka tunela a krátky čas trvania prietrhu. Ten trvá menej ako sekundu. Preto sa stane, že operátor ladí linku na nesprávnom mieste a prietrhy sa opakujú. Detekciu miesta prietrhu je potrebné identifikovať aj v prípade, že nastala porucha na technológii, kvôli ktorej sa prietrhy opakujú. Napríklad ak praskne potrubie s horúcou parou a kondenz potom po kvapnutí na fóliu spôsobuje prietrhy.

Riešenie:

Well automation skonštruovala a dodala zariadenie, ktoré dokáže detegovať miesto prietrhu. Toto zariadenie je schopné snímať fóliu, ktorá má teplotu až 250 °C. Zariadenie dokáže spoľahlivo, rýchlo a s krátkym reakčným časom detegovať, či sa pred zariadením fólia nachádza alebo nie. Keď vznikne prietrh, zariadenie informuje operátora, v ktorom mieste linky prietrh nastal, a ktorým smerom sa ten prietrh šíril. Informácia sa operátorovi zobrazí na dotykovom paneli v riadiacej miestnosti linky.

Získaný úžitok:

Zákazníkovi sme našim riešením znížili čas riešenia výpadkov o 75% pri každom prietrhu počas výroby. Vďaka tomu ušetrí náklady v podobe tisícok EUR. Jeden prietrh stojí zákazníka približne 600 EUR. To znamená, že pri každom vzniknutom prietrhu mu ušetríme približne 450 EUR.

No Comments

Post A Comment